מי מנהל את האינטרנט?

האינטרנט (בעברית "מרשתת") הוקם כפרויקט של משרד ההגנה האמריקאי, מאוחר יותר בשנות ה- 90 הופקעה רשת האינטרנט מהשליטה של ממשלת ארה"ב וכיום אחראים מספר גופים בינלאומיים להסדרת פעילותו כמו: ה-ICANN הממונה על הקצאת השמות והכתובות ברשת, ISOC שמתאם את הפעילות הבינלאומית ו IETF שאחראי על קביעת התקנים באינטרנט.
לרשת האינטרנט איפיונים של מערך תקשורת הפועל על פי עקרונות אנרכיסטיים, הגופים המנהלים אחראים רק להסדרת הפעילות ואין להם השפעה על התכנים והנגישות, למעט במקרים חריגים מאד בהם יכולות מדינות להגביל את הנגישות ותעבורת האינטרנט.
בישראל האחריות על הסדרת הפעילות באינטרנט היא על איגוד האינטרנט הישראלי.

מהו איגוד האינטרנט?

איגוד האינטרנט הישראלי הינה עמותה הפועלת לקידום השימוש באינטרנט לצרכי מחקר, תקשורת ושיתוף פעולה בין גורמים שונים. למרות היותו גוף עצמאי ובלתי תלוי, נחשב האיגוד בעל השפעה רבה בתחום האינטרנט ומהווה סמכות עליונה בנושאים שונים. האיגוד הינו שלוחה של איגוד האינטרנט העולמי (Internet Society) המהווה מעין "וועד מנהל" המסדיר תחומי פעילויות שונים באמצעות שיתופי פעולה בין הגופים הפועלים בכל מדינה.

מהי כתובת ip ואיך אני מגלה את כתובת ה ip שלי?

כתובת IP היא כתובת מספרית של קבוצות של 4 ספרות הנעים בין 0-255 (8 סיביות) המשמשת לזיהוי רכיבי רשת.
כרגע נמצאת בשימוש הגירסה הרביעית של פרוטוקול ה-IP שמחלקת כל כתובת לארבעה סגמנטים כפי שהוסבר מקודם (למשל כתובת IP בגרסה זו יכולה להיות 172.24.85.118).
בעתיד תיכנס הגירסה השישית של הפרוטוקול מכיוון שאט אט נגמר טווח הכתובות IP (שימו לב שטווח המספרים הוא רק בין 0-255).
בגרסה השישית כל כתובת IP תהיה מורכבת מ-16 קבוצות של 8 סיביות כלומר 128 סיביות ( 8×16=128 ).
בדוגמה לכתובת IPv6 היא CD21:12AD:3C4D:0015:CE25:0000:ABCE:CF12 (האותיות הלועזיות A-F מסמלות ספרות הקסא דצימליות בין 10-15 בהתאמה).
על מנת לברר כתובת IP במערכת Windows בצעו לחיצה על "התחל"(Start) גשו אל "הפעלה"(Run) (במערכת Vista ו-7 ישנה שורה לבנה עם זכוכית מגדלת קטנה בסופה) רשמו שם cmd ולחצו על Enter.
בחלון השחור שנפתח רשמו ipconfig והכתובת המספרית הראשונה שתראו זו כתובת ה-IP שלכם.

מהו שירות רוחב פס או אינטרנט מהיר?

שירות רחב פס מתאפיין בגישה מהירה לרשת האינטרנט העולמית ולשירותים מבוססי אינטרנט, בקצבים העולים באופן משמעותי על הקצבים המתקבלים בקישור בקו-חיוג, באמצעות מודם.

האם יש קשר בין הרשת האלחוטית ובין חבילת הגלישה שלי?

בהחלט. הרשת האלחוטית מפצלת את מהירות הגלישה שלך בין כל המחשבים המחוברים לרשת באותה עת.

במה תלויה מהירות ההורדה?

מהירות ההורדה תלויה מחבילת הגלישה בה אנו מחוברים לאינטרנט הן בספק האינטרנט.

מה אומרת שגיאה 691 בחיבור בחייגן?

שגיאה זו אומרת ששם המשתמש ו\או סיסמת חיבור אינם נכונים, יש לשים לב שהקלדת השם משתמש והסיסמה הינה באנגלית ובאותיות קטנות בלבד.

שדרגתי את מהירות הגלישה שלי. האם השדרוג מתעדכן מיד במחשב שלי?

כן – אם הספקים שלך (אינטרנט ותשתית) עודכנו בשינוי.כל שינוי במהירות הגלישה מתעדכן באופן מיידי, וניתן להתרשם ממנו כבר במהלך הגלישה הקרובה. כדי ליהנות מהמהירות המשודרגת, יש לבצע ריסטארט (Restart) למודם באמצעות ניתוקו מהחשמל וחיבורו מחדש – והמחשב מוכן לגלישה מהירה עוד יותר

דילוג לתוכן